قوانين مربوط به طراحي و ثبت سفارش فرم‏هاي عمومي فاکتور

 

کاربر گرامي لطفاً موارد زير را جهت استفاده بهينه از خدمات فاکتورچاپ به دقت ملاحظه فرماييد:

 

ورود کاربران به وب‏سايت فاکتورچاپ هنگام استفاده از پروفايل شخصي، طرح‏هاي تشويقي، ويدئوهاي رسانه تصويري و ساير خدمات ارائه شده توسط فاکتورچاپ به معناي آگاه بودن و پذيرفتن شرايط و قوانين و همچنين نحوه استفاده از سرويس‏ها و خدمات فاکتورچاپ است. توجه داشته باشيد که ثبت سفارش نيز در هر زمان به معني پذيرفتن کامل کليه شرايط و قوانين فاکتورچاپ از سوي کاربر است. لازم به ذکر است شرايط و قوانين مندرج، جايگزين کليه توافق‏هاي قبلي محسوب مي‏شود.

 

قوانين عمومي

توجه داشته باشيد کليه اصول و رويه‏هاي منطبق با قوانين جمهوري اسلامي ايران، قانون تجارت الکترونيک و قانون حمايت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربر نيز موظف به رعايت قوانين مرتبط با کاربر است. در صورتي که قوانين مندرج، رويه‏ها و سرويس‏هاي فاکتورچاپ تغييراتي در آينده ايجاد شود، در همين صفحه منتشر و به‏روزرساني مي‏شود و شما توافق مي‏کنيد که استفاده مستمر شما از سايت به معني پذيرفتن هرگونه تغيير است.

 

 

قوانين اختصاصي

1- Resolution فايل شما بايد 300 پيکسل بر اينچ باشد.

2- مد رنگي براي فايل تک رنگ CMYK : يا GRAYSCALE و براي فايل دورنگ يا چهاررنگ CMYK : باشد (مسئوليت خرابي رنگ در فايل‏هاي با مد رنگي RGB بر عهده مشتري مي‏باشد)

*** براي کارهاي تک رنگ مشکي، تک رنگ سرمه‏اي و قسمت‏هاي مشکي در کارهاي دورنگ و چهاررنگ در هنگام طراحي فقط از تک رنگ مشکي Black يا K استفاده شود. عدم رعايت اين نکته و خرابي به عهده مشتري مي‏باشد.

3- احتمال تغيير رنگ تا 15% در فايل‏ها وجود دارد.

4- به علت تغيير مواد اوليه (کاغذ، مرکب، روکش‏ها، و ....) و همچنين تفاوت ميانگين رنگي در محصولات در شيت‏هاي عمومي که حتي با اختلاف يک فرم و در يک روز چاپ مي‏شوند، ممکن است اختلاف رنگ چاپ جديد شما با چاپ قبلي 30% باشد.

5- در تمامي فايل‏هاي چاپي امکان 7 الي 10 درصد کسري يا باطله وجود دارد.

6- ابعاد فايل خود را منطبق بر راهنماي طراحي تنظيم کنيد، در صورت عدم رعايت سايزهاي تعريف شده در قسمت راهنماي طراحي تغيير و اصلاح سايز توسط اپراتورهاي مجتمع فاکتورچاپ انجام مي‏شود و هيچگونه مسئوليتي پس از چاپ به عهده مجتمع فاکتورچاپ نمي‏باشد.

** توجه داشته باشيد با توجه به قرارگرفتن سفارش شما در فرم‏هاي عمومي امکان اختلاف چند ميليمتري در برش طبيعي است.

7- با توجه به قرار گرفتن فايل‏ها در فرم عمومي امکان تعيين جاي شماره وجود ندارد و جاي شماره هنگام فرم‏بندي مشخص مي‏شود.

8- به دليل حساسيت کاغذ NCR توصيه مي‏شود هنگام سفارش فاکتور چهاررنگ از رنگ‏هاي تمپلات در زمينه استفاده نشود زيرا باعث کم شدن اثر کپي‏دهي در اين نوع کاغذ مي‏شود.

9- نوع فرم، تيراژ، شماره سريال و نوع صحافي در ثبت سفارش مشخص است، لطفاً از نوشتن موارد اضافي در قسمت توضيحات خودداري نماييد.

10- رنگ برگه‏ها در فرم‏هاي عمومي: نسخه اول سفيد نسخه آخر زرد و نسخه‏هاي وسط بنا بر موجودي چاپخانه تعيين مي‏شود لطفاً از نوشتن رنگ برگه‏ها در قسمت توضيحات در زمان ثبت سفارش جداً خودداري شود.

11- گرماژ کاغذ براي کارهاي تحرير و الوان از تحرير 70 گرم خارجي و الوان 60 گرم ايراني استفاده مي‏شود و براي کارهاي NCR با توجه به برند مورد استفاده، بين 50 تا 55 گرم مي‏باشد.

با توجه به محدوديت و موانع موجود براي تهيه کاغذ هيچ تضميني براي استفاده از يک نوع برند خاص داده نمي‏شود لذا در نظر داشته باشيد که امکان تغيير در گرماژ و رنگ کاغذ وجود دارد.

12- پس از قرار گرفتن وضعيت فرم در مرحله ارسال به چاپ، به هيچ عنوان امکان کنسل کردن سفارش و تغيير در دستور کار وجود ندارد.

مرجوعي و تجديد چاپ منوط به تأييد کارشناس مجتمع فاکتورچاپ مي‏باشد که پس از تأييد، همان پروسه چاپ و مدت زمان تحويل بايد سپري شود.

با توجه به موارد ذکر شده فوق که مربوط به ثبت سفارش در فرم‏هاي عمومي مي‏باشد، لذا در صورت حساسيت کار از نظر رنگ چاپ، نوع کاغذ، سايز برش و ديگر جزئيات توصيه مي‏شود سفارش خود را به صورت اختصاصي ثبت نمائيد.

13- سفارشات ارسالي و چاپي (به صورت حضوري و يا اينترنتي) مي‏بايست طبق قوانين وزارت ارشاد اسلامي باشد و رعايت اين امر الزاميست.

در هنگام طراحي تا جايي که امکان دارد از QRcod و بارکد استفاده نشود زيرا در فرم‏هاي عمومي امکان خطا وجود دارد و متأسفانه شامل گارانتي نمي‏شود.

اگر سفارشي که ممنوعيت چاپي دارد مانند (تصوير پول، انواع فال و تاتو، تصاوير بانوان (چهره يا اندام)، آموزش رقص، تصاوير بدنسازي، طرح‏هاي ورق‏هاي بازي يا مشابه آن، نصب آنتن ماهواره‏اي، شرکت‏هاي هرمي، عکس چهره ائمه اطهار و ...) توسط شما ثبت شود و در صورتي که از چشم متصدي کنترل مجموعه دور بماند و وارد پروسه چاپي شود اين سفارش توسط مجموعه امحاء خواهد شد و غير از هزينه سفارش، کليه مسئوليت اين امر، اعم از جريمه‏هاي نقدي و کيفري به عهده سفارش دهنده مي‏باشد. لذا در هنگام ثبت سفارش خود، اين امر را در نظر بگيريد.

هنگام ثبت سفارش به نوع کتابي يا سکه‏اي بودن سفارش خود دقت کنيد. ما در مجموعه فايل‏هاي سکه‏اي و يا چيدمان خاص نداريم. در نظر داشته باشيد کليه فايل‏هاي شما هنگام فرم‏بندي، به صورت اتوماتيک کتابي خواهند شد. اگر سفارشي داريد که مي‏بايست سکه‏اي چاپ شود حتماً اطلاع دهيد.

در تمامي کارهاي چاپي خطاي برش امري اجتناب ناپذير است به همين دليل تلاش نماييد که از طرح‏هاي قرينه استفاده نفرماييد. (قرينه بودن کار شامل گارانتي نمي‏شود)

سفارشاتي که ثبت آنها نياز به ارائه مجوز دارد، لطفاً در هنگام ثبت سفارش مجوز چاپ مربوطه ارائه گردد. تعدادي از آنها عبارتند از: آرم شرکت‏هاي دولتي، انواع برچسب‏هاي تمام لاتين، مواد دارويي، مواد شيميايي، انواع کارت ضمانت، برچسب‏هاي راهنمايي و رانندگي، مواد غذايي، تجهيزات پزشکي، مواد آرايشي و بهداشتي و ...

14- تصاوير ارسالي خود را حتماً مطابق سايز و الگوهاي موجود در سايت ارسال بفرماييد.

15- لطفاً فايل‏ها و تصاوير خود را در فرمت JPG ارسال بفرماييد (به اصطلاح بصورت فايل لايه بسته). چنانچه فايل ارسالي شما بصورت لايه باز باشد يا به اصطلاح قابل تغيير باشد و يا با فرمت‏هاي تخصصي نرم افزارهاي گرافيکي همچون illustrator ، corel و يا فتوشاپ ارسال شود امکان جابجايي لايه‏ها و يا تغيير رنگ و يا هر مشکلي وجود دارد که عواقب اين کار به عهده سفارش‏دهنده مي‏باشد.

در خصوص هر محصول توضيحات کامل و کافي داده شده است و پس از سفارش مشتري نمي‏تواند ادعاي بي اطلاعي از ميزان آگاهي بدهد. لذا توصيه ما به شما کاربران عزيز اين است که با نهايت دقت متن‏هاي مندرج در سايت را مطالعه کنيد.

جهت دريافت اطلاعات و آگاهي بيشتر در مورد ثبت سفارش به قسمت دستورالعمل و ويدئو آموزشي مراجعه فرمائيد.